Jeżeli zaczęliście swoją naukę ale pierwszy raz to widzicie to jest pierwszy sygnał.

 

CZAS ZAWRACAĆ

 

Naprawdę nie ma nic gorszego jak rozpocząć naukę programowania pomijając całkowite podstawy. 

Jasne możemy korzystać z oprogramowania IDLE ale ograniczy nas to, o czym przekonamy się 

kiedy będziemy chcieli do swoich umiejętności dodać jakiś inny nowy dla nas język programowania.

 

Zbudujmy więc naszą podstawę a będą nią:

  • Terminal
  • Edytor tekstu (polecam edytor Visual Studio Code dostępny za darmo na oficjalnej stronie)

 

Na początku naszej przygody powinniśmy trafić na proste zadania z funkcją print(). Zapewne przywitacie się z nowym światem w który właśnie wkraczacie. Jest to podobno zwyczaj panujący już kilkadziesiąt lat. 

 

HELLO, WORLD!

 

Świetnie, ale co dalej? A no właśnie i tutaj to już zależy od Ciebie z jakich źródeł zamierzasz korzystać. Ja postawiłem na książkę ale znalazłem też mnóstwo fajnych zadań po prostu w internecie. Ze swojej strony polecałbym jednak zakup książki lub jakiegoś kursu bo dzięki temu możemy znaleźć naszego mentora. Czyli po prostu osobę od której będziemy mogli się uczyć.

Bez takiej osoby będzie nam bardzo trudno przebrnąć przez błędy jakie będziemy popełniać na swojej drodze. Kolega który programowania uczył się przeglądając internet polecił mi stronę Github.com oczywiście poszedłem za radą i założyłem konto. Jednak póki co nie spędziłem w tym portalu zbyt dużo czasu. Na pewno o tym wspomnę jak zacznę tam częściej zaglądać.

 

Dobrze więc co mamy do wyboru:

  1. Możemy kupić książkę i obrać za mentora autora bądź autorów z książki.
  2. Możemy uczyć się na własną rękę przeglądając internet.(YouTube, Github, Facebook) Mentora możemy znaleźć wszędzie.
  3. Możemy kupić jeden z kursów internetowych. Na to bym w szczególności uważał większość tych kursów moim zdaniem nie proponuje niczego, czego sami nie moglibyśmy zrobić lub znaleźć. Myślę że na pewno można trafić na dobry kurs, który zapewni nam mentora.
  4. Możemy zapisać się na kurs stacjonarny jednak to już jest znacznie wyższy koszt.

 

Jak widzimy opcji jest dużo, różnią się przede wszystkim ceną. W dwóch pierwszy metodach, naukę możemy zacząć od razu i za darmo, a jedyne pieniądze jakie musimy wydać to kilkadziesiąt złotych na książkę.

Dwie kolejne opcje to koszty od 500 złotych do nawet 15 tysięcy złotych.

 

Artykuł 1(DAY#25)    Zaczynam programować w Pythonie

Cześć,  jestem Karol. Dzisiaj mija mi 25 dzień nauki programowania. Na początku nie zamierzałem prowadzić takiego bloga ale uznałem, że błędy które naprawiam zasługują na zapisanie. Dzięki temu bez problemu będę mógł do nich wrócić. Programowania zacząłem się uczyć dzięki obejrzeniu jednego z filmików programisty znanego na serwisie YouTube jako Programming with Mosh. Pan Mosh w filmiku którego link pozwolę sobie tutaj wkleić https://www.youtube.com/results?search_query=mosh+programming twierdzi, że ucząc się programowania dwie godziny dziennie przez okres od 9 do 12 miesięcy. Jesteśmy gotowi do pracy jako programista i możemy liczyć na zarobki do nawet 50 tysięcy $ rocznie. Jako, że jestem z Polski, a tutejsza władza myśli, że wynagrodzeniem marzeń jest tutaj 4 tysiące złotych brutto, postanowiłem sprawdzić tezę mojego pierwszego mentora programowania bo na filmikach Mosha moja przygoda się zaczęła.

 

Szybko jednak zrozumiałem, że mam poważne braki w podstawach:

  • Nie znałem podstaw terminala.

  • Chciałem używać zaawansowanego oprogramowania IDLE zamiast zwykłego edytora tekstu.

  • Kopiowałem zamiast samemu pisać.

 

 

Oczywiście świadomość o potrzebie rozpoczęcia od podstaw nie wzięła się z mojej własnej inicjatywy. Do tego wniosku pomógł mi dojść inny programista pan Zed A. Shaw za pomocą książki "Python3". W dobrym momencie trafiłem na tą książkę, ponieważ jeszcze nie zdążyłem złapać zbyt wielu złych nawyków w mojej nauce. Ostatecznie rozpocząłem swoje kodowanie nie w darmowej wersji programu Pycharm, a w edytorze tekstu Visual Studio Code. Jest to bardzo przyjazny edytor z wbudowanym terminalem i intuicyjną listą, która pozwala poruszać Ci się sprawnie po Naszych ćwiczeniach.

Książkę pt. "Python3" autorstwa Zed A. Shaw gorąco polecam też ze względu na sposób nauczania jaki Pan Zed pokazuje.

Dzięki niemu zacząłem korzystać ze stworzonych przez Siebie fiszek. Nauczyłem się jak sprawdzać swój kod i w jaki sposób rozwiązywać błędy, które zapewniam każdemu z was się zdarzą. Mam kilka ciekawych przykładów ale nie będę ich wszystkich pokazywał na raz. Dzisiaj zajmę się jednym z pierwszych i w kolejnych dniach będę pokazywał te ciekawsze błędy, które mi nie przydarzają. Będę to robił dal siebie żeby zapisać i utrwalić sobie rozwiązania ale będę bardzo szczęśliwy jeśli jeszcze komuś się to przyda.

 

 

17 kwietnia 2020

Nigdy nie jest za późno na naukę!

 

 

 

 

 

Code

edukacja 

12 miesięcy i 50 tysięcy$? Sprawdzam!

Education © 2017 • Created with WebWave

Rób responsywne strony w Webwave takie jak ta

Nam delenit fuisset dissentiunt eu, mel ei rebum voluptatum appellantur, cu ipsum nostrud recusabo nec.

 

 

 

Przycisk

Reklam